2022. szeptember 22., csütörtök

Anna örök

Amikor 2019 után már nem rendeztek több hazai rendezésű tenisztornát és a covid miatt a Fed kupa rendezést is elbuktuk,nem gondoltuk volna,hogy lesz még alkalmunk tenisz meccsekre jönni.Aztán idén újra volt nyáron tenisztorna és most szeptemberben ismét készülödhettünk egy újabbra!WTA tenisztornákról van szó,a nyáron egy 250-es torna megrendezését kapta meg Budapest,most szeptember vége felé pedig egy 125-ös tornának adhatott otthont a magyar főváros.A számokból is látszik,hogy ez egy kisebb torna,de ez kit érdekelt.Mehettünk újra!Ugye szeretjük a teniszt már évek óta Zolikával,az utóbbi egy évben meg van is kinek szurkolni úgy isten igazából.A magyar leányzó Anna révén.Azt nem tudhattuk,hogy most látjuk-e Annát.Bár elindult a tornán,de nem tudtuk továbbjut-e az első fordulóból.Mi szerdára néztük ki az időpontot,hogy felmegyünk a tornára,ez viszont már a második forduló napja volt.Mindig csak előző este lehetett tudni ki lép pályára másnap.Anna szerencsére továbbjutott!Szerdán pedig pályára lépett.Sőt kétszer is!Hiszen az egyéni meccse után párosban is indult.Mindkét meccse ezen a napon került megrendezésre.Így tehát jól sikerült a nap kiválasztása.

A belépőjegyünk

A reggeli fél nyolcas vonattal mentünk Dunaújvárosból,amely ahogy közeledett Pest felé,úgy lett rajta egyre nagyobb és nagyobb tömeg.Szerencsére volt ülőhelyünk.Kilencre értünk a Délibe.Gyalog mentünk el a Margit hídi hév megállóhoz,útközben vettünk reggelit.Kiérve Csillaghegyre még beültünk egy kávéra a hév megálló melletti bisztróba,majd elindultunk a jó 1km-re lévő Római Tenisz Akadémiára.Természetesen nem volt olyan meleg mint júliusban amikor itt jártunk.Olyan kellemes őszi idő volt,egy icipicit tán hűvős.Rendbe el is értük a stadiont.Megvettük a 2500 forintos belépőt,majd beültünk a lelátóra.A jegy a teljes napi program megtekintésére feljogosított.Már ment az első meccs.Anna a második meccsen lépett pályára és a negyediken párosban.Tehát a harmadik meccs ideje alatt tud majd pihenni.Az első meccs sok szót nem ér,rendben lezajlott,egy szlovák lány nyerte.A lelátón nem voltunk sokat,tán 30-40-en.Na,de érkeztek Annáék!

Jómagam a tenisz stadionban

Kezdenek Annáék.A jobb oldali a fehér ruhás Anna

Mondanom sem kell Anna nagyon jó nő...de persze nem ezért kedveltük meg,vagyis nem csak ezért.Játéktudása,intelligenciája,kedvessége,szemilyésége is magával ragadó.Persze,hogy drukkolunk neki szívből.Hab a tortán,hogy a mai napon sikerült az ő meccsén jelen lenni!Az első perctől egy igen színvonalas,izgalmas meccset láthattunk.Lassan gyűltek a nézők,a meccs derekára már lettünk talán százan is....Nem sok.Anna küzdött becsületesen az első játszmában,de ellenfele egy svájci lány ekkor még jobbnak bízonyult.Anna az első szettet elvesztette 5-7 arányban.Melegedett az idő,le is vetette a felső fehér pulcsiját,így még jobban nézett ki.Következhetett a második játszma.Ezt nyernie kellett Annának.Ha elveszíti akkor elveszti a meccset is.Ha nyeri akkor lesz még egy döntő játszma!

Anna cipőkötése a meccs előtt

Az első szett végén amit elvesztett,kicsit elbújva

A második játszma is öldölkő küzdelmet hozott és erős színvonalat.Anna kemény csatában végül is betudta húzni 6-4 arányban!Így a meccs 1-1-re állt,jöhetett a döntő játszma.Ugye aki nem tudja,ezeket a meccseket két győztes játszmáig kell játszani!Már a második játszma végénél közel két órája tartott a meccs!Micsoda kondi kell ehhez.Anna ennek nem volt hiányában!A harmadik játszma még nagyobb színvonalat és izgalmakat tartogatott.Óriási meccs kerekedett belőle...Gigászi csatában Anna ezt is behúzta 7-5 arányban,így megnyerte a mérkőzést!Továbbjutott a harmadik fordulóba.Ezen a kis tornán a nyertesnek öt fordulót kell amúgy megnyernie!A meccs három órát tartott és Annának még volt egy páros meccse is.Micsoda fizikai állapotban lehetett...megtapsoltuk persze és örültünk,hogy ma még látjuk őt!

Anna a meccsen

Meccs közben

Gyorsan követték egymást a meccsek a centerpályán,nem volt köztük nagy szünet mint a nyáron.Persze Annáék meccse három órás volt és volt hátra még itt két mérkőzés!Bár újabb magyar lány lépett pályára,de úgy döntöttünk Zolikával elmegyünk megebédelni.Három óra is elmúlt már,ideje volt.A Római partra mentünk ahhoz a büféhez ahol nyáron is ettünk.Közben kicsit nézelődtünk a Dunánál.Fenséges halászlét ettünk és itt is kávéztunk egyet.Kellemes volt minden,jó idő,jó környék,jó kaja...Ezt aztán még lejártuk,mielőtt visszatértünk volna a közeli stadionba.

A kajálda ahol isteni a halászlé

Zolikával a Római parton

Úgy döntöttünk Zolikával,hogy egyszer majd bejárjuk itt az egész Római partot,hiszen elég jónak tűnt.Mikor visszatértünk a stadionba,ott már zajlott a harmadik meccs.A magyar leány Natália és egy holland között.A mi lányunk állt ekkor nyerésre,hiszen hozta az első szettet,most épp a második zajlott.Nati küszködött ekkor,de hamar megkedveltük őt.Egy részt becsületesen küzdött,néha látványosan is.Másrészt elképesztően aranyos és vicces volt,mert jókat szólt be a küzdelem hevében. Pl. elrontott egy ütést,azt bekiabálta dühében az ellenfél szerencséjére utalva: "ez nem igaz mekkora mákja van".Hát döltünk a nevetéstől Zolival.A második szettet elvesztette és aztán a harmadikat is,de úgy,hogy 4-1-es vezetésről vesztett 6-4-re.Jó ő még csak 18 éves,még lesz hova fejlődnie.Amúgy ő is elég jó kis nő volt.

Nati a meccs előtt

Hamar a szívünkbe zártuk őt is!

Kezdtünk egyre jobban belemenni a délutánba,hiszen Natiék meccse is három szettes volt.Gondoltuk,majd ha besötétedik bekapcsolják a reflektorokat,hiszen villanyfényes a stadion.Ám a spiker közölte,hogy Annáék páros meccse nem itt lesz megtartva hanem az 1-es pályán (8 pálya van) és,hogy az már el is kezdödött....Hát ez meg milyen rendezés.Úgy volt ezután a meccs után következik a centerpályán.Ezekszerint mégsem.Átmentünk az 1-es pályára ahol még lelátó sem volt!Két pálya volt egymás mellett,gondolom az 1-es és a 2-es,de nézőtér nem volt (...) Így vagy rákellett menni a 2-es pályára,vagy a pálya végéből kellett nézni a meccset.Mi utóbbit választottuk.Hogy lehet nemzetközi tornát így megrendezni?De a feketeleves csak ezután következett.Mondjuk annyiból jó volt,hogy így Annát nagyon közelről láthattuk.Ő közben befont haját copfba bontotta ki és a szoknyát lecserélte rövidnadrágba.A fehér pulcsi volt rajta hiszen kezdett hűvős lenni.Nagyon csinos volt persze!

Az 1-es pályán...

Anna igen dőgös...

Anna egy belga csajjal párosozott.Kimberly is igen csinos teremtés volt.Ellenfelük nem tudom ki volt,ránézésre egy arab-néger páros,akik csúnyán meg is tréfálták őket az első szettben,hiszen Annáék 6-0-ra bukták az első szettet.Jöhetett a második szett.Kezdett egyre hűvősebb és sötétebb lenni.A második szett 3-3-nál tartott amikor is félbeszakították a mérkőzést!Méghozzá sötétedés miatt! Hát könyörgöm ott voltak a reflektorok itt is,meg a centerpályán...hát miért nem lehetett bekapcsolni?Persze a válasz egyértelmű...Orbán csodás Magyarországán már egy ilyen tornán is megfizethetetlen az áram... Persze a felcsúti stadionban ilyen gondok nincsenek...Szégyen!!!

Kimberly is jó dög!

A meccset ma folytatják 0-6,3-3 állásról.Nem volt mit tenni elkellett jönni.Anna ott ment el mellettünk,de sokan voltak körülötte,így egy esetleges közös fotóra nem volt esély...Hát nem valószínű,hogy látjuk még idén,hacsak be nem jut legalább az elődöntőbe és mi fel nem jövünk szombaton megnézni.Majd meglátjuk.Visszasétáltunk a hévig,majd a Margit hídtól a Déliig is gyalog mentünk.Útközben még kis vacsit vásárolva.Kilenc előtt indult a vonat amellyel negyed 11 után kényelmesen hazaértünk.

A lényeg,hogy ismét remekül elvoltunk,ráadásul vagy négy óra hosszat láthattuk Annát is,aki nagyon csinos volt ezen a napon is.Jövőre ha lesz torna visszajövünk!