2024. augusztus 10., szombat

Düh és harag - Kezdődő szezon

Úgy ért véget az előző szezon,hogy utolsóként kiestünk még a harmadosztályból is...Bár igazi szurkolónak tartom magam,aki tűzön-vízen át kitart a csapata mellett,de ez már nekem is sok volt.Úgy is gondoltam,hogy innentől kezdve akkor nem érdekel a dolog.Aztán teltek-múltak a napok a hetek a holtszezonban,egyre jobban hiányzott,hogy tudjam mi a helyzet a csapatnál,azon is izgulni kellett,hogy lesz-e csapat.Végül is van csapat,történt jó és rossz is.Ilyenkor már tartani szokott a bajnokság a harmadosztályban,de itt a negyedosztályban a megyeiben csak szeptemberben kezdődik nekünk a bajnokság.Igen a bajnokság,mert a szezont ettől függetlenül már elkezdődött,nem kis keserűséggel amiért aztán elég dühös is vagyok.

A stadionunk ahol az én életemben valószínű már nem lesz teltház soha
Ahogy lenni szokott a kiesés után sokan távoztak a játékoskeretből,de volt aki maradt na és mellé igazolt is az egyesület új játékosokat.Na meg régi újakat.Voltak visszatérők is,ezek legkiemelkedőbbje Goldslove aki egy színesbőrű játékos aki 9-10 évvel ezelőtt már játszott nálunk és régi nagy kedvencünk volt.Gergőnek első számú kedvence.Az ő visszatértének nagyon örülök és biztos vagyok benne,hogy Gergő is odaát.Jöttek a felkészülési meccsek amelyekről ali-alig csordogáltak a hírek,amik eljutottak hozzám azok arról szóltak,hogy ezen meccsek egyikét sem nyertük meg.De itt ez nem számított.Közben kiderült,hogy a mi bajnokságunk csak augusztus végén indul,de mi csak szeptember elején csapunk bele a lecsóba.Úgyanakkor a szezon elindut már a Magyar kupávan és a Vármegye kupával (mert itt már ilyen is van).Ezek közül a Magyar kupa első fordulóját már sikeresen vettük,remek játékkal győztünk hazai pályán egy BLSZ I.osztályú csapat ellen.A második forduló meg éppen aznap lesz amikor a mi bajnokságunk indul,ezért van,hogy mivel mi kupameccset játszunk a bajnokságot csak egy héttel később kezdjük.Az akkora kiírt bajnoki meccsünket meg elhalasztották későbbre.Szóval kacifántos.

Közben a Vármegye kupában is indulunk éppen e sorok írásakor holnap játszuk az első meccsünket.Szóval a szezon így már elindult.

Goldslove régi nagy kedvencünk,örülünk,hogy visszatért!
Amiért dühös vagyok és haragszom: eddig is nálunk volt a legdrágább a belépő.A harmadosztályban sehol sem volt 2000 forint egy meccs.Tudom mert utána néztem,a legdrágább 1500 forint volt.Azt gondoltuk,gondoltam,hogy mivel kiestünk majd a belépő árán is faragnak,sőt mivel ez már megyei,nagyon belépőt sem kéne szedni...De nem!Maradt ugyanúgy 2000 forint a belépő ami egészen elképesztő!Az NB I.-ben Pakson 1500,az NB II.-ben Kozármislenyen 1200,az NB III.-ban Pécsen 1000 forint a belépő,nálunk meg a megyei 2000? Hol élünk már?Úgy gondolom a klub ezzel elvesztette a még megmaradt a csapat mellett kitartó szurkolóit is!Így én sem fogok kimenni a hazai meccsekre,de idegenbe lehet egy-két helyre igen,mégpedig azért mert olcsóbb! Mivel csak a megyén belül játszunk így egy napijeggyel akárhova elmegyek 1000 forintért és haza is.A belépő a legdrágább helyen is lehet max ezer forint,de szerintem 300-800 között lehet a legtöbb helyen,sőt talán van ahol ingyenes.Nálunk a sör és a szendvics is nagyon drága,máshol ez is valószínűleg olcsóbb.Így akkor sokkal jobban megéri egy idegenbeli meccsre elmenni mint hazaira,főleg mert bőven vannak ellenfelek 25 kilométeren belül is!

A cél az idei szezonban nem lehet más,mint visszajutni a harmadosztályba,ami persze nem lesz majd egyszerű,hiszen azért vannak itt erős csapatok ezen a szinten.Nagy ellenfeleink lehetnek majd a Sárbogárd,a Sárosd,a Mór,az Ikarus Maroshegy,vagy akár az Adony is.De itt az első helyen kivül minden más elfogadhatatlan eredmény!Az új és a régi-új valamint a maradék játékoskerettel ez úgy érzem most sikerülhet,de az,hogy sikerül-e majd meglátjuk.Ha csak semmi rendkivüli nem történik akkor november végén jelentkezem a fejleményekkel a bajnokság félidejében!