2022. június 4., szombat

Végetérő szezon - Félig tele,féli üres...

Lassan egy hete,hogy véget ért a szezon,ideje szót ejteni róla.Ott hagytuk abba félévkor,hogy a második helyen álltunk a bajnokságban.Komoly esély mutatkozott akár a bajnoki címre is és a feljutásra az NB II.-be.Nos a csapat az utóbbi hét év legjobb eredményét produkálta.Mondhatni félig tele az a bizonyos pohár - ám,de félig üres is,mert mindez csak a harmadik helyre volt elég!Hiába az utóbbi évek legjobb eredménye,kicsit keserű a szánk íze,hiszen sokkal-sokkal több volt ebben a szezonban.Ráadásul a tavasz közepi hullámvölgy edzőnk Varga Balázs állásába is került.Mindezek ellenére nem lehetünk elégedetlenek az elért helyezéssel.Nézzük át részletesen mi történt tavasszal.

A Dunaújváros csapata az utolsó meccs után

A második helyen fejeztük be decemberben úgy,hogy a tavaszi szezonból már egy forduló akkor lement.Bizakodva vártuk a tavaszt,tudtuk már a második meccsen kulcsfontosságú rangadót játszunk a Kozármislennyel idegenben,amit ha sikerül megnyerni kézzel fogható közelségbe kerülhet a bajnoki cím.Hét pont volt ekkor a hátrányunk a mislenyiek mögött.Jól is kezdődött az év,hiszen elsőre 4-2-es diadallal nyitottunk a Hódmezővásárhely ellen idehaza.Míg az első Kozármisleny döntetlenezett az év első meccsén,így öt pontra csökkent a hátrányunk!Következhetett a rangadó Kozármislenyen.Kemény végig izgalmas meccs volt,de nem sikerült legyőzni a listavezetőt,de ki sem kaptunk.1-1-es döntelennel zárult a rangadó,maradt az öt pont hátrány.Reménykedtünk benne,hogy mi majd hozzuk a meccseinket és a Kozármisleny majd bukfencezik itt-ott.Nem így történt...

Visszatérés az újvárosi stadionba,ott ülök balra a sárga mellényes úr felett!

Egy ideig ugyan tartottuk a lépést velük.Három győzelem és egy döntetlen volt az ezt követő hetekben.Közben végre feloldották a védettségi kártyás tilalmat így mi otltatlanok is mehettünk mérkőzésekre újra.Épp idegenben játszottunk ekkor Monoron,egy éve nem voltam meccsen,nem akartam lemaradni róla,így Zolikával nekivágtunk Monornak.Jó kis meccstúra kerekedett belőle és a meccset is megnyertük 1-0-ra.A Frad II.elleni meccsig ott voltunk a Kozármisleny nyomában.Ekkor azonban történt valami.Már a kis Fraditól kikaptunk itthon (igaz elég vitatható bírói csalással),ezzel pedig meglépett elöttünk a Kozármisleny,mert még mi kikaptunk,ők győztek.Nyolc pontra nőtt a hártány,ekkor már sejthető volt,hogy ebből nem lesz így bajnoki cím...A fradi meccsel együtt négy vereség és egy döntetlen következett,ráadásul a döntetlen az utolsó helyezett ellen sikerült összehozni...Ez került Varga Balázs állásában akkor...így búcsúzni kényszerült az utóbbi évek legszimpatikusabb,legjobb újvárosi edzője....A csapatot Dobos Barna vette át,aki a szakosztályigazgató és már vezette a csapatot az NB II.-be,2014-ben.

A végeredmény

Közben ugye a Balassagyarmat is megelőzött minket,ugye az volt a negyedik meccs amit elvesztettünk a rossz sorozatban.A rangadón simán 3-1-re kaptunk ki a gyarmatiak otthonában.Dobossal aztán már az első meccsen nyertünk:Vácon 2-1-re.Majd egy váratlan vereség jött Dabason a Gyón ellen ahol 1-0-ra vertek minket.Így már a harmadik hely is veszélybe került.Három meccs volt hátra kettő aboszolúlt nem ígérkezett könnyünek.Elsőnek a mezőföldi El Classico őszi visszavágója jött,idehaza fogadtunk az Iváncsát.Összekapta magát a csapat és sikerült 2-1-re győzni!Ezután az MTK II.-höz mentünk ahol meglepően sima 5-0-ás győzelmet arattunk!Egy meccs volt hátra a kieső Rákosmente ellen itthon,lényegében megvolt a harmadik hely,de matematikailag még kellett egy pont hozzá.Ez sikerült is,hiszen 3-1-re nyertünk ezzel megtartva a bronzérmes helyezést.

Voltunk tavasszal Monoron is,ahol győztünk...

...és Pesterzsébeten ahol kikaptunk

Harmadikak lettünk tehát amivel nem lehetünk elégedetlenek.Hiszen egy éve ugye tizenharmadikak lettünk.Ahhoz képest ez szuper eredmény és mint mondtam az utóbbi hét év legjobb eredménye!De... félévkor úgy tűnt ebben jóval több lehet.Sajnálom,hogy nem sikerült és nagyon sajnálom,hogy mindez Varga Balázs állásába is került...Az a tavasz közepi 4-5 forduló pecsételte meg mindezt.

A csapatból az év folyamán többen is jó teljesítményt nyújtottak.Nekem elsősorban Jakab Dávid,Tóth Ákos és Novák Zsombor játéka maradt emlékezetes.De több jó teljesítmény is akadt.Hogy ki megy ki marad most még nem tudni,majd beszámolok róla.Edzőnk a zuhanyhíradó szerint viszont az a Horváth Ferenc lesz aki már megfordult a Haladásnál és a Honvédnál is.Hogy ez mire lehet majd elég meglátjuk...A csapat szerethető,örömmel megyünk ki mindig meccsre.Van,hogy nem jönnek az eredmények,de a sport ilyen.Van,hogy jönnek.